X JAPAN Polish Street Team
Strona GłównaREGULAMINOCHRONA TREŚCIStreet TeamSkład TeamuForumNewsyGaleriaWideoKontaktSzukajLinkiDownload
Sierpień 19 2018 01:35:08   
Translate this page
X JAPAN
O ZESPOLE
CZŁONKOWIE
ALBUMY
SINGLE
PV
Na Forum
Najnowsze Tematy
J-KONCERTY w POLSCE ...
Koncert X JAPAN w SS...
Nowy singiel Toshlego!
1996-2002
X JAPAN WORLD TOUR 2...
Najciekawsze Tematy
YOSHIKI CLASSICAL... [145]
Sugestie i opinie [85]
1000 żurawi - akc... [72]
Okładka i data pr... [64]
the GazettE [63]
Facebook
Share
Współpraca
Magazyn Asia on Wave RadioAoi.pl MUCC Polish Street Team
04.03.2017 #XDAY
Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami po londyńskim koncercie w temacie: Polacy na Wembley - XDAY 04.03.2017 r. :)
 Zobacz Temat
X JAPAN Polish Street Team | X JAPAN | Specjały, których NIE znajdziecie nigdzie indziej...
Autor Biografia Yoshikiego
Bela
Moderator

Avatar Użytkownika

Postów: 850
Miejscowość: Iława
Data rejestracji: 27.12.11
Dodane dnia 19-11-2012 00:01
Mam bardzo ciekawą wiadomość dla wszystkich naszych forumowiczów! Otóż wraz z dzisiejszym dniem, na łamach strony polskiego Street Teamu X Japan zostanie opublikowana pełna wersja biografii Yoshikiego (YOSHIKI/佳樹) !Wydana 27 maja 2009 roku przez Kadokawa Shoten, stała się bezprecedensowym bestsellerem - w ciągu zaledwie tygodnia sprzedano jej ponad 110 tysięcy sztuk! Z krążących w sieci informacji wiadomo nam, że jest również wydanie chińskie i tajwańskie, natomiast rok temu podczas rozmowy z fanami na twitterze, Yoshiki wspomniał, że według wydawcy niedługo pojawi się też i angielska wersja (wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, co u Yoshikiego może znaczyć "niedługo", prawda?).

Zgodę na otrzymanie angielskiego tłumaczenia i przełożenia tej książki na język polski otrzymaliśmy od administratora strony X Wonderland, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Osobiście uważam, że dla każdego fana X Japan biografia ta jest pozycją wręcz obowiązkową, ponieważ zawiera ona przede wszystkim historię powstania legendy japońskiego rocka od samego początku, kiedy to Yoshiki i Toshi poznali się w czasach szkolnych i postanowili założyć zespół. Całą tą historię - od stawiania swoich pierwszych kroków w Tokio, wydania pierwszego singla, jak później i albumu, przejście na grupę major, aż po znane nam The Last Live, śmierć hide i przyczyny, dla których reaktywowano zespół - wszystko to znajdziecie w tym jednym miejscu. Fani Yoshikiego dowiedzą się także wiele szczegółów z jego dzieciństwa, które potrafią wywołać naprzemiennie uśmiech na twarzy i zaskoczenie, a nawet mogą wzruszyć do łez.

Jednakże, w trosce o prawa Yoshikiego do tej książki oraz poszanowanie tłumacza od X Wonderland, musieliśmy dostosować się do pewnych wymagań, dzięki którym zyskaliśmy możliwość podzielenia się z Wami tym tłumaczeniem. Przede wszystkim, treść biografii jest chroniona przed osobami z zewnątrz, które nie posiadają konta na stronie polskiego Street Teamu X Japan. Co więcej, dostęp do poszczególnych rozdziałów umożliwiony zostanie jedynie tym użytkownikom, którzy będą posiadać na swoim koncie określoną wspólnie z administratorem X Wonderland liczbę postów. Być może wyda Wam się to trochę skomplikowane, ale już poniżej wyjaśniam, w jaki sposób będziecie mogli przeczytać całość publikacji.

Treść biografii składa się z prologu, sześciu tematycznych rozdziałów oraz zakończenia. Każdy, kto tylko zarejestrowany jest na stronie Street Teamu, bez względu na liczbę napisanych postów otrzymuje dostęp do pierwszej części, tj. prologu. Następnie, aby móc przeczytać pierwszy rozdział, użytkownik musi posiadać na swoim koncie minimum 20 napisanych postów na forum oraz 5 komentarzy, które można pisać w newsach na stronie głównej strony, pod zdjęciami w galerii, czy też pisząc bezpośrednio pod przedstawioną na każdej podstronie treścią biografii. Aby przeczytać dalszą część, trzeba napisać kolejne 20 postów i 5 komentarzy, to samo tyczy się kolejnych rozdziałów i zakończenia. W skrócie, warunki dostępu prezentują się następująco:

~ PROLOG - posiadanie konta na stronie Street Teamu,
~ 1 ROZDZIAŁ - 20 postów na forum + 5 komentarzy,
~ 2 ROZDZIAŁ - 40 postów + 10 komentarzy,
~ 3 ROZDZIAŁ - 60 postów + 15 komentarzy,
~ 4 ROZDZIAŁ - 80 postów + 20 komentarzy,
~ 5 ROZDZIAŁ - 100 postów + 25 komentarzy,
~ 6 ROZDZIAŁ - 120 postów + 30 komentarzy,
~ ZAKOŃCZENIE - 140 postów + 35 komentarzy.

Zanim jednak zaczniecie się udzielać na forum, bardzo proszę o zaznajomienie się z REGULAMINEM.

Aby ułatwić Simi odblokowywanie części biografii dla poszczególnych użytkowników, wprowadziłyśmy na stronie przydział użytkowników do grup ze względu na aktywność na forum. Jako że dostęp do prologu posiadają wszyscy, stworzyłyśmy grup nie osiem, a siedem. Warunki dołączenia do poszczególnej grupy są identyczne jak powyżej, zatem:

* GRUPA Phantom of Guilt - dołączyć do niej mogą osoby, które mają napisanych minimum 20 postów i 5 komentarzy na koncie, uzyskują dostęp do przeczytania pierwszego rozdziału biografii,
* GRUPA Blue Blood - należy posiadać na koncie minimum 40 postów i 10 komentarzy; posiada się dostęp do drugiego rozdziału biografii,
* GRUPA Desperate Angel - należy posiadać na koncie minimum 60 postów i 15 komentarzy; posiada się dostęp do trzeciego rozdziału biografii,
* GRUPA Silent Jealousy - należy posiadać na koncie minimum 80 postów i 20 komentarzy; posiada się dostęp do czwartego rozdziału biografii,
* GRUPA Joker - należy posiadać na koncie minimum 100 postów i 25 komentarzy; posiada się dostęp do piątego rozdziału biografii,
* GRUPA Dahlia - należy posiadać na koncie minimum 120 postów i 30 komentarzy; posiada się dostęp do szóstego rozdziału biografii,
* GRUPA Jade - należy posiadać na koncie minimum 140 postów i 35 komentarzy; posiada się dostęp do zakończenia biografii.

Zarówno ilość postów, jak i komentarzy musi być spełniona do odblokowania dostępu do poszczególnych części. Przykładowo, użytkownik posiadający na swoim koncie 68 postów i 24 komentarze, ma przynależność do grup Phantom of Guilt, Blue Blood oraz Desperate Angel.

Niewykluczone, że będziemy stosować się do tej kwalifikacji również przy przyszłych publikacjach na stronie.

Aby jeszcze trochę ułatwić pracę administracji, uprzejmie prosimy Was, abyście informowali nas w tym temacie, że napisaliście już wymaganą ilość postów oraz komentarzy i tym samym posiadacie prawo do przydzielenia Was do kolejnej grupy. Co prawda nie ma nas na forum na tyle dużo, aby nie móc wszystkich upilnować i przydzielić właściwą grupę, jednak wiecie, czasami choćbyśmy bardzo tego nie chcieli, zawsze można coś przeoczyć. Wierzymy, że jeszcze w przyszłości użytkowników nam przybędzie i wydaje nam się, że dzięki temu praca będzie przebiegała sprawniej, a obie strony będą z tego zadowolone.

Być może wszystko to wydaje się Wam nieco absurdalne, ale jako że strona polskiego Street Teamu znajduje się na bezpłatnym serwerze, nie jesteśmy w stanie wykonać podobnego typu zabezpieczeń, jakie posiada X Wonderland i wspólnymi siłami udało nam się znaleźć takie oto rozwiązanie. Jednocześnie nie chcemy, aby tłumaczenie dostało się w niepowołane ręce. Życzymy sobie uniknąć sytuacji, w której miałoby dojść do rozprzestrzenienia tłumaczenia na inne miejsca w sieci (a ZWŁASZCZA bez naszej wiedzy i zgody), dlatego też liczymy na Waszą wyrozumiałość i szacunek - zarówno dla Yoshikiego, jak i wszystkich tłumaczy (i od strony XW, i od nas). Tym bardziej, że zarówno staff Yoshikiego, jak i on sam mają wgląd na tą stronę.

Wypadałoby również podać nieco treści informacyjnych:

* Autor: Komatsu Narumi
* Za oryginalny przekład biografii z japońskiego odpowiedzialna jest Diana z Rosji
* Tłumaczenie na język angielski: OrugaAI
* Tłumaczenie na język polski: Antje i Bela
* Korekta polskiego tłumaczenia: Simi

Poszczególne części biografii znajdują się na osobnych podstronach, do których poniżej podaję odnośniki:

1. PROLOG - ŚMIERĆ HIDE
2. ROZDZIAŁ 1 - WIECZNE ROZSTANIE
3. ROZDZIAŁ 2 - HAYASHI YOSHIKI
4. ROZDZIAŁ 3 - ZAŁOŻENIE X
5. ROZDZIAŁ 4 - PĘDZĄCE WSPOMNIENIE
6. ROZDZIAŁ 5 - KONIEC X
7. ROZDZIAŁ 6 - ODRODZENIE Z ROZPACZY
8. ZAKOŃCZENIE. WIĘZI

Pamiętajcie, aby przeczytać każdą część, musicie spełniać przedstawione powyżej wymagania!

Życzę Wam jak najszybszego zapoznania się z tą wspaniałą publikacją. Nowicjuszom odkrycia rzeczy, o których nie mieli jeszcze wcześniej pojęcia, zaś fanom już z nieco większym stażem - poznania historii X raz jeszcze, tym razem bez ominięcia najmniejszych szczegółów. Na pewno każdy z Was znajdzie w tej publikacji coś, co go zainteresuje. Zapraszam!


"Time may change your heart, my love for you nevers changes..."
"I will try to live with love, with dreams, and forever... with Tears."

Edytowane przez Simi dnia 29-03-2013 11:25
http://www.belatuna.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
yoshikity
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 131
Miejscowość: Pniewy
Data rejestracji: 27.01.13
Dodane dnia 27-01-2013 14:43
prosze o odblokwanie prologu..
p.s czy ksiązka jest dostepna w Pl?
http://dusiatrosz.flog.pl/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
Antje
Moderator

Avatar Użytkownika

Postów: 458
Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 27.12.11
Dodane dnia 27-01-2013 16:47
Nie, nie jest u nas dostępna. Można ją zapewne zamówić przez internet, jednak tylko po japońsku.

A, jeśli dobrze zrozumiałam, jest też wersja chińska (książkowa), jednak to chyba niewiele ułatwia. Są plany by wydać ją po angielsku, jednak minie dużo czasu, zanim to nastąpi.
"We are...?!"
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
Youkai
Użytkownik

Postów: 9
Data rejestracji: 28.01.13
Dodane dnia 29-01-2013 18:12
Świetna sprawa z tą biografią^^ Nie wiem tylko, czy uda mi się spełnić wszystkie wymogi, aby przeczytać całą ;/ No ale będę się starać, w miarę możliwości smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
rika_chan
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Piastów
Data rejestracji: 17.12.12
Dodane dnia 12-04-2013 19:55
Przeczytałam Prolog, czuję się kompletnie rozbita, mam łzy w oczach, ale mimo to postaram się o przeczytanie całości.


rika_chan
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
Kira-mara
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 489
Miejscowość: Lubawka/Wrocław
Data rejestracji: 15.04.12
Dodane dnia 15-06-2013 20:30
Proszę ślicznie o odblokowanie ostatniego rozdziału ^^
Trochę strasznie to brzmi xP I aż się łezka w oku kręci, że będzie to koniec.

A tak poza tym Simi będziesz miała coś przeciwko, jeśli napiszę później w edycji tej wiadomości taki ogólny komentarz odnośnie całej biografii?
A i chyba można już usunąć moje poprzednie posty z prośbami, by niepotrzebnie nie zaśmiecały, prawda?


Rozdział odblokowany. : )
Zawsze można przeczytać wszystko od początku. ^ ^

Nie, nie będę mieć nie przeciwko. Tylko bez spojlerowania. ^ ^
Simi"Yoshiki is Your Destiny"
~Toshi
Edytowane przez Simi dnia 15-06-2013 23:49
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
Simi
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 1219
Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 19.11.11
Dodane dnia 07-10-2013 22:34
Że tak dorzucę od siebie coś na temat samej biografii. : )

Wczoraj (chociaż widea są na yt już od 10 miesięcy~) zupełnie przypadkowo trafiłam na nagrania rozmowy z autorką powyższej biografii - Komatsu Narumi. Wypowiada się na temat Yoshikiego i samego dzieła. Napisy w języku angielskim na pewno ułatwią zrozumienie. : )

Nagranie 1
Nagranie 2


I can die, I can live, I can die to set me free...
Live and die, live and live, I can live to set me free...

Edytowane przez Simi dnia 07-10-2013 22:35
http://www.last.fm/user/Aivalar92 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
elisha
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 10.08.14
Dodane dnia 10-08-2014 19:14
Ja cie! Dziękuję za udostępnienie tej biografii. Nie sądziłam, że kiedyś będzie po polsku.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
Yoko
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 25.01.12
Dodane dnia 23-10-2014 15:25
Czy można liczyć na pełną dostępność książki dla użytkowników forum? Niestety nie każdy ma czas udzielać się na forum aż w takim stopniu jak to jest wymagane - co nie znaczy że nie jest fanem.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
Bela
Moderator

Avatar Użytkownika

Postów: 850
Miejscowość: Iława
Data rejestracji: 27.12.11
Dodane dnia 23-10-2014 23:00
Witaj, Yoko.
Tak jak jest napisane w pierwszym poście tego tematu, treść tłumaczenia jest dostępna dla tych użytkowników forum, którzy posiadają na swoim koncie określoną ilość napisanych postów i komentarzy - jest to warunek postawiony przez osobę, która udostępniła nam biografię, abyśmy mogli ją przełożyć na język polski. Rozumiem brak czasu na śledzenie forum i wcale nie uważam, że nie jesteś fanem X Japan, bo się tutaj nie udzielasz. Jednak jako polski team, jesteśmy lojalni wobec osób udostępniających nam materiały do tłumaczeń, dlatego nie możemy przekazać pełnej treści biografii wszystkim użytkownikom. Byłoby to wbrew danemu przez nas słowu administratorowi X Wonderland. Proszę Cię o wyrozumiałość i jednocześnie pragnę zwrócić uwagę na inne, równie ciekawe tłumaczenia, jakie się tu znajdują. Co może być dla Ciebie istotne - są udostępnione w pełni dla wszystkich użytkowników. Mimo wszystko, gorąco zapraszam Cię do zaglądania tutaj i brania czynnego udziału w rozwijaniu forum. Pozdrawiam.


"Time may change your heart, my love for you nevers changes..."
"I will try to live with love, with dreams, and forever... with Tears."
http://www.belatuna.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Biografia Yoshikiego
AdaChan
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 151
Miejscowość: Ustka
Data rejestracji: 27.02.16
Dodane dnia 31-01-2017 00:55
Poproszę o zakończenie, dzia smiley


Rozdział odblokowany smiley
~Simikimi no itami ureshisou ni hane o hirogete mai furitekuru
hiru no hikari kimi no kizu o daite yasashiku hirogeteyuku


Edytowane przez Simi dnia 03-02-2017 18:22
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
TYLKO U NAS!
BIOGRAFIA
YOSHIKIEGO

(po polsku)


X NO SEI TO SHI:
ŻYCIE I ŚMIERĆ X

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)


BRACIA:
WSPOMNIENIA O HIDE
(fragmenty po polsku)

SUGIZO:
CZŁOWIEK ZAKOCHANY
W MUZYCE. PÓŁ ŻYCIA
ZAWIROWAŃ

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)


PRANIE MÓZGU: POWRÓT PO
12 LATACH PIEKŁA

(po polsku)


~~*~~*~~

BLOOD RED DRAGON
(komiks po polsku,
w trakcie tłumaczenia)
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 165
Najnowszy Użytkownik: BrentTaw
Ostatnio online
Mizu 1 week
TaeRim 2 weeks
Pink Evil 3 weeks
AdaChan 5 weeks
Kira-mara 6 weeks
Madoka 8 weeks
Bela 9 weeks
phm 9 weeks
Dragonfly10410 weeks
Starbreaker12 weeks
This site has had: 490798 Unikalnych wizyt

This site is powered by v6.01.6 © 2003-2005| Bf2 theme by: mYrAn


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl