X JAPAN Polish Street Team
Strona GłównaREGULAMINOCHRONA TREŚCIStreet TeamSkład TeamuForumNewsyGaleriaWideoKontaktSzukajLinkiDownload
Marzec 23 2017 09:13:10   
Translate this page
X JAPAN
O ZESPOLE
CZŁONKOWIE
ALBUMY
SINGLE
PV
Na Forum
Najnowsze Tematy
Zapowiedź światowej ...
Od was dla Hide - ed...
J-KONCERTY w POLSCE ...
Biografia Yoshikiego
Yoshiki producentem ...
Najciekawsze Tematy
YOSHIKI CLASSICAL... [145]
Sugestie i opinie [85]
1000 żurawi - akc... [72]
Okładka i data pr... [64]
the GazettE [63]
Facebook
Share
Współpraca
Magazyn Asia on Wave RadioAoi.pl MUCC Polish Street Team
04.03.2017 #XDAY
Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami po londyńskim koncercie w temacie: Polacy na Wembley - XDAY 04.03.2017 r. :)
 Zobacz Temat
X JAPAN Polish Street Team | Azja | J-music
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor the GazettE
tsuhyun
Moderator

Miejscowość: SZCZECIN
Data rejestracji: 06.01.12
Dodane dnia 06-01-2012 12:47

STATUS: aktywny
(2002- )

The Gazette (jap. ガゼット, gazetto) - japońska grupa muzyczna, która powstała w 2002 roku. Zespół gra muzykę rockową, w której można znaleźć brzmienia punk rocka, heavy metalu oraz wstawki hip-hopowe. Najbardziej charakterystycznym elementem zespołu jest wokal Rukiego.

Skład:
Ruki - wokal, autor tekstów
Uruha - gitara prowadząca
Aoi - gitara
Reita - gitara basowa
Kai - perkusja, lider

Byli członkowie:
Yune - perkusja (odszedł: 01.2003)

Albumy i mini-albumy:
Cockayne Soup
Akuyuukai
Super Margarita
Hankou seimeibun
MADARA
Disorder
GAMA
NIL
Dainihon itan geishateki nomiso kaiten zekkyo ongenshu
STACKED RUBBISH
DIM
TOXIC
DIVISION (29.08.2012)

Edytowane przez tsuhyun dnia 16-03-2012 20:41
instagram.com/tsuhyun Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: the GazettE
tsuhyun
Moderator

Dodane dnia 06-01-2012 22:18
ja jakieś trzy-cztery lata temu postanowiłam, że wezmę się za muzykę japońską i przesłuchałam kilka piosenek gazett, jednak nie przypadli mi do gustu- ach ten kpop.
ale ostatnio ponownie wróciłam do nich iii... jakoś tak fajni są. może to przez mój gust muzyczny, który powoli zaczyna się zmieniać *myśli* no nic. podobają mi się ich starsze albumy, ale TOXIC też jest fajny XDDD
w sumie to oni CALI są <333333

Edytowane przez tsuhyun dnia 13-02-2012 19:06
Simi
Super Administrator

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 19.11.11
Dodane dnia 15-02-2012 14:55
Dla zainteresowanych: http://www.jame-world.com/pl/news-84125-nowy-album-the-gazette.html ^^
http://www.last.fm/user/Aivalar92 Wyślij Prywatną Wiadomość
Bela
Użytkownik

Miejscowość: Iława
Data rejestracji: 27.12.11
Dodane dnia 15-02-2012 16:39
Powiem Wam, że pomimo tego całego fenomenu z Gazetkami, jakoś nigdy nie słuchałam jeszcze ich piosenek smiley Czasem usłyszałam gdzieś kawałek piosenki w radiu, na laście czy na yt i to wszystko, jakoś brakuje mi chęci do bliższego zapoznania się z nimi. Choć gdyby mieli koncertować kiedyś w Polsce, pewnie chętnie bym się wybrała (dziwna jestem xD)
Do Miyaviego też miałam takie samo podejście, ale odmieniło się, od kiedy koncertował w Polsce. Być może polubienie u mnie Gazetek to tylko kwestia czasu smiley

"Time may change your heart, my love for you nevers changes..."
"I will try to live with love, with dreams, and forever... with Tears."
http://www.belatuna.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Yume
Użytkownik

Miejscowość: ***
Data rejestracji: 21.11.11
Dodane dnia 16-02-2012 08:46
Ja slyszalam chyba ich jedną czy dwie piosenki, ale skutecznie obrzydziła mi ich koleżanka z klasy, która uwielbia ten zespół i jest taką megafanką, że się niedobrze robi. Gorzej niż my z Yo smiley
Wyślij Prywatną Wiadomość
tsuhyun
Moderator

Dodane dnia 17-02-2012 22:52
ja zaś nie mogę się doczekać ich nowej płyty <333 i chcę ich koncert!
nie jestem jakąś mega fanką- nie znam wszystkich szczegółów z życia każdego członka, a nawet gdybym chciała poznać to pewnie nie miałabym na to czas *uch, uch* jednak... to mój ulubiony zespół visual key *x'ów nie liczę w tym rankingu*

iii... mogłabym słuchać ich cały dzień ^o^""

Antje
Użytkownik

Miejscowość: Poznań
Dodane dnia 18-02-2012 10:30
Kiedyś ich uwielbiałam. Teraz już nie tak bardzo, ale wciąż lubię ich posłuchać. I mam nadzieję, że przy kolejnej płycie nie będę blisko zawału serca, jak to było przy Toxic...
tsuhyun
Moderator

Dodane dnia 10-03-2012 21:36
hmmm czy ktoś tutaj świętuje podobnie jak ja 10-lecie the GazettE? od rana słucham ich muzyki, wszyscy wokoło wiedzą o ich rocznicy- nawet moja pani od fizyki, oglądnęłam 3 koncerty i po raz kolejny obejrzałam kilka pv z babcią i mamą... spamuję mojego twiitera... ano. i wypiłam za ich zdrowie... oby Ruki był dalej taki... no... ogólnie cudowny, Uruha śliczny, Reita... no reitowaty, Aoi... hmm... aby dalej zadziwiał mnie za każdym razem jak na niego patrzę, a Kai- niech będzie sobą, bo jest słodki~~ (edit. buuu nie pokazali serduszek -_-"") <3333333
Edytowane przez tsuhyun dnia 10-03-2012 21:37
Yume
Użytkownik

Miejscowość: ***
Data rejestracji: 21.11.11
Dodane dnia 20-03-2012 10:02
http://www.jame-world.com/pl/articles-84881-the-gazette-venomous-cell-final-omega-w-yokohama-arenie.html
Simi
Super Administrator

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 19.11.11
Dodane dnia 31-03-2012 21:17
Haha, u mnie znów jest na opak: Shiver nawet mi się podobało, ale reszta już nie bardzo smiley. Ogólnie ten cały boom na ich grupę jakoś mnie od nich odstrasza, gdzie bym nie weszła to ich widzę... xD

I can die, I can live, I can die to set me free...
Live and die, live and live, I can live to set me free...
http://www.last.fm/user/Aivalar92 Wyślij Prywatną Wiadomość
Antje
Użytkownik

Dodane dnia 01-04-2012 23:48
Mnie też ten boom odstrasza... Fajnie było, jak z nimi zaczynałam i mało osób ich znało xD

"We are...?!"
Yukimi
Użytkownik

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Data rejestracji: 21.01.12
Dodane dnia 04-04-2012 16:17
Ja jak przesłuchałam ich pierwszą piosenkę, to byłam całkowicie nieświadoma jeśli chodzi o to szaleństwo na ich punkcie. Czasami lubię przesłuchać kilka piosenek, np Regret, no ale bez szaleństw. Chociaż przystojni to oni są. Byli drugim zespołem w którym nauczyłam się rozróżniać członków xD

Forever Love, Forever Dream...
Kira-mara
Użytkownik

Miejscowość: Lubawka/Wrocław
Data rejestracji: 15.04.12
Dodane dnia 26-11-2012 00:26
Tak przeglądając forum natrafiłam akurat tutaj i coś mnie tknęło aż do wypowiedzi.
No jakby nie patrzeć Gazeciaki też byli moim pierwszym zespołem, przez który w ogóle zostałam wtajemniczona w j-rocka i pierwszą taką miłością dopóki nie poznałam X w tą szaloną sobotnią noc xD W porównaniu do nich jednak wydali mi się zespołem hmmm jakby to ująć... drętwym.
Stwierdziłam to mimo całego szacunku, którym ich darze, bo przecież od Reity właśnie zapłonęła moja pasja do basu i ma się nieźle do dzisiaj xP Podoba mi się także ich, wielokrotnie prezentowany styl - elegancki z nutką drapieżności oraz gdzies pozyskana wiedza, że raczej nie tworzą solowych projektów ( no chyba że coś mnie ominęło)
Wcześniej dążyłam do zapełnienia swojej biblioteczki ich utworami, ale dobrnęłam do skromnej liczby 15 i i wszytko do czego próbowałam się przekonać wydało mi się zbyt ostre, albo po prostu miałam taki dzień xD Ale jakby się komuś chciało to chętnie zobaczyłabym jakieś podsunięte tytuły smiley
Daisu
Użytkownik

Miejscowość: Sulęcinek / Poznań
Data rejestracji: 19.11.12
Dodane dnia 26-11-2012 12:28
Podobnie jak u Ciebie, Kira-mara, Gazette byli pierwszym zespołem j-rockowym na jaki się natknęłam - a raczej zostałam zmuszona, żeby się natknąć. I co do nich to dużo bardziej wolę to "starsze" GazettE od tego obecnego. No i jeszcze te aktualne szaleństwo na ich punkcie (może to właśnie dlatego wolę starsze GazettE)... Nie rozumiem tego. Czy są jacyś lepsi od innych? Przecież inne zespoły też są wspaniałe. Inni wokaliści również mają piękne głosy, inni gitarzyści również grają nieziemskie solówki, inni basiści również są zdolni, a perkusiści przecież też umieją wybijać najróżniejsze rytmy na perkusji. Dlaczego akurat GazettE tak się wszyscy podniecają? Umie mi to ktoś wytłumaczyć? XD
Co do ich składu to Uruha jakoś nigdy nie przypadł mi go gustu. Zawsze wydawał mi się okropnie sztuczny, a na wielu zdjęciach moi zdaniem często wygląda po prostu jak taka... plastikowa lalka. (Często nie znaczy zawsze - jest kilka sesji zdjęciowych pana gitarzysty, które mi się podobają. I nie rzućcie się na mnie od razu z pretensjami - ja tylko wyrażam swoje zdanie, nie chcę nikogo urazić.) Natomiast lubię Kaiego i Aoia. Reita też jest niczego sobie, a co do Rukiego to mam mieszane uczucia i nie wiem co o nim sądzić.
Kira-mara ich piosenki, jakie mogę Ci polecić (a właściwie jakie mi się podobają XD) to
Taion, Shiikureta haru kawarenu haru, Regret, Cassis, Without a trace, Nakigahara, Pledge, Reila, Ito, Ganges ni akai bara, Crucify Sorrow, Guren...
Cóż, z pewnością jeszcze coś się znajdzie, więc najwyżej później dopiszę. ^^"
Edytowane przez Daisu dnia 26-11-2012 12:41
Antje
Użytkownik

Dodane dnia 26-11-2012 21:39
Utwory Gazetto? Oprócz tych wymienionych przez Daisu - moje kochane Chizuru i People error. Ach i Tokyo Shinjuu.

"We are...?!"
Kira-mara
Użytkownik

Dodane dnia 26-11-2012 23:38
Dziękuję Wam dziewczyny smiley
Już zabrałam się za przesłuchanie tej połowy mi nieznanych utworków xD
A tak przy okazji Shiikuretaharu Kawarenuharu - chwytliwy tytuł to podstawa xP
Od jakiegoś czasu zastanawiałam się na nawrócenie się w pewnym stopniu na nich by przykładowo pozyskać wiedzę na temat wagi Ruksona, by porównać ją z tą, domniemaną hide.
Daisu - popieram Cię w sprawie Uruhy, przynajmniej częściowo xD Jak dla mnie też jest taki niewyraźny na tle innych, ale bez niego to pewnie nie były by te same Gazeciaki
Daisu
Użytkownik

Miejscowość: Sulęcinek / Poznań
Data rejestracji: 19.11.12
Dodane dnia 27-11-2012 00:54
Co do wagi ogólnie j-rockowców. Oni często strasznie kłamią na temat swojej wagi i na temat swojego wzrostu, także ja tych informacji nie biorę pod uwagę. XD Bardzo się cieszę, że ktoś mnie w jakimś stopniu popiera! Awww! Normalnie kocham Cię! XD No ale fakt, bez niego to byłby zupełnie inny zespół, tworzący pewnie zupełnie inną muzykę, bo w końcu to pan gitara prowadząca.
Kira-mara
Użytkownik

Dodane dnia 27-11-2012 23:09
Daisu cieszę się z twojego szczęścia ;*
No fakt, brak Uruhy pewnie zbulwersowałby z deczka fandom (zwłaszcza yaoi).
Jak dla mnie to człowiek widmo i zdziwiłam się na prawdę gdy kiedyś usłyszałam, że ma, tak w sumie, męski głos.
Doceniam w Gazeciakach to, że w pewnym momencie stwierdzili, że nigdy nie będzie zmian członków zespołu i żadnego rozpadania się grupy i jak dotąd trzymają się tej zasady nieźle.
Antje
Użytkownik

Dodane dnia 28-11-2012 14:00
Zawsze najbardziej lubiłam Kaia i Uruhę właśnie. Mimo tego, że stworzyli mu wizerunek zespołowej porcelanowej laleczki. W sumie tu: http://oretachi.files.wordpress.com/2008/03/uruhay.jpg?w=596 już taką laleczką nie jest x3

Dobrze, że tak stwierdzili, bo nie wyobrażam sobie ich w innym składzie. Ani któregokolwiek z nich w innym zespole.

"We are...?!"
Matsuhi
Użytkownik

Data rejestracji: 26.11.12
Dodane dnia 08-03-2013 17:47
Gazetto to mój pierwszy zespół j-rockowy^^
To oni mnie zainteresowani japońską muzyką, co jest ich wielką zasługą. Chociaż obecnie moje gusta nieco się zmieniły, to mam do nich sentyment. Nadal z przyjemnością słucham np. Taion, Agony, Silly God Disco, Chizuru, Cassis, Shadow IV II I... :]

'Some asshole told me that if you believe in something you have to be willing to sacrifice everything'

~B.Kinney
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
TYLKO U NAS!
BIOGRAFIA
YOSHIKIEGO

(po polsku)

X NO SEI TO SHI:
ŻYCIE I ŚMIERĆ X

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)

BRACIA:
WSPOMNIENIA O HIDE
(fragmenty po polsku)

SUGIZO:
CZŁOWIEK ZAKOCHANY
W MUZYCE. PÓŁ ŻYCIA
ZAWIROWAŃ

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)

PRANIE MÓZGU: POWRÓT PO
12 LATACH PIEKŁA

(po polsku)

~~*~~*~~

BLOOD RED DRAGON
(komiks po polsku,
w trakcie tłumaczenia)
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 155
Najnowszy Użytkownik: jodycy4
Ostatnio online
JupiterJazz10:17:03
AdaChan10:30:30
Starbreaker12:39:35
TaeRim13:22:18