X JAPAN Polish Street Team
Strona GłównaREGULAMINOCHRONA TREŚCIStreet TeamSkład TeamuForumNewsyGaleriaWideoKontaktSzukajLinkiDownload
Lipiec 25 2017 12:37:50   
Translate this page
X JAPAN
O ZESPOLE
CZŁONKOWIE
ALBUMY
SINGLE
PV
Na Forum
Najnowsze Tematy
X JAPAN WORLD TOUR 2...
Jak kupić w Polsce b...
J-KONCERTY w POLSCE ...
Konferencja prasowa ...
Operacja Yoshikiego ...
Najciekawsze Tematy
YOSHIKI CLASSICAL... [145]
Sugestie i opinie [85]
1000 żurawi - akc... [72]
Okładka i data pr... [64]
the GazettE [63]
Facebook
Share
Współpraca
Magazyn Asia on Wave RadioAoi.pl MUCC Polish Street Team
04.03.2017 #XDAY
Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami po londyńskim koncercie w temacie: Polacy na Wembley - XDAY 04.03.2017 r. :)
 Zobacz Temat
X JAPAN Polish Street Team | Street Team | ST
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor 1000 żurawi - akcja dla PATY! + inne pomysły
Simi
Super Administrator

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 19.11.11
Dodane dnia 03-02-2016 18:10
Dzięki pomysłowi JupiterJazz i życzliwemu przyjęciu w temacie o przesuniętym koncercie, chciałabym przedstawić akcję dla Paty, aby życzyć mu w pewien oryginalny sposób szybkiego powrotu do zdrowia. Pomysłem tym jest przygotowanie 1000 żurawi wykonanych sposobem origami. Wymagania co do kartek i kolorów wykorzystanych w tym celu, a także wielkości żurawi (po prostu, aby nie były za duże) nie będą sprecyzowane - ważne, by były zrobione od serca i w różnych kolorach, aby rozjaśnić Pacie te trudne dni.

Symbolika 1000 żurawi jest bardzo piękna. Osobom wykonującym, a także osobie obdarowanej, te tysiąc żurawi ma przynieść szczęście. Żuraw w japońskiej kulturze jest symbolem pomyślności i pokoju i Japończycy wierzą, że złożenie tysiąca żurawi może przynieść dobre zdrowie i długie życie oraz spełnić jedno wielkie marzenie - osobie składającej i osobie obdarowanej.

Z papierowymi żurawiami wiąże się historia Sadako:

Jako dwuletnia dziewczynka przeżyła wybuch bomby atomowej w Hiroshimie. Niestety została jedną z wielu ofiar napromieniowania i zaczęła szybko podupadać na zdrowiu. Mając 12 lat chora na białaczkę dziewczyna usłyszała o legendzie i postanowiła złożyć 1000 żurawi. Jej życzeniem było nie tylko uzdrowienie dla siebie, ale także zakończenie cierpień wszystkich ludzi, sprowadzenie pokoju i uzdrowienie wszystkich ofiar wojny. Niestety choroba nie pozwoliła jej złożyć wszystkich żurawi i ostatni wykonany przez nią żuraw był 644. Najbliżsi Sadako postanowili dokończyć jej dzieło.

(c) wakai-team.cba.pl

Link do tutoriala: https://youtu.be/Ux1ECrNDZl4

I rozrysowane etapy składania żurawia:

Myślałam o ostatecznym terminie do miesiąca, zaczynając już przygotowania na dniach, po zadeklarowaniu się ilości chętnych, lub nie - po prostu niech każdy bierze kartki w dłoń i składa.
Oczywiście, informacja także pójdzie na dalsze tory społecznościowe, jak twitter i facebook, w poszukiwaniu więcej osób chętnych. ^^

Wierzę, że uda nam się nasza akcja i, że Pata - dostając nasze żurawie - poczuje się jeszcze lepiej i milej, a jego zdrowie poprawi się dzięki życzeniom skrytym w każdym żurawiu złożonym od serducha ^^

>>> WYDARZENIE NA FB: https://www.facebook.com/events/883186825127225/ <<<

Do kwestii akcji z nagraniem wiadomości, zaproponowanej przez Daisu, tu już zwracam się bezpośrednio do osób, które wybierają się jednak do Londynu, mimo odwołania koncertu. Wiadomość, oczywiście, jak najbardziej, może być fajnym dodatkiem do głównej akcji z żurawiami, a także przekazem dla całego zespołu :) Kiruś proponuje nawet, aby nagrać ją pod samym Wembley ^^ Nad szczegółami możemy popracować już teraz albo na miejscu w Londynie.
Edytowane przez Simi dnia 04-02-2016 21:48
http://www.last.fm/user/Aivalar92 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: 1000 żurawi - akcja dla PATY! + inne pomysły
ealin
Użytkownik

Data rejestracji: 26.07.15
Dodane dnia 03-02-2016 18:25

Jestem jak najbardziej za i zgłaszam się do akcji.

Można też utworzyć wydarzenie na fb, aby zwerbować więcej ludzi, wtedy poszłoby nam zdecydowanie szybciej.

"I burn for you every time I hear your name
When I think I see your face, I know, it must be madness"
Apocalypica "Slow Burn"
Wyślij Prywatną Wiadomość
JupiterJazz
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 01.10.15
Dodane dnia 03-02-2016 18:26
Tak z doświadczenia kilka uwag:
- do jednego żurawia wystarczy jedna kartka A4.
- w sklepach papierniczych są specjalne arkusze papieru do origami. Są bardzo piękne, więc jeśli ktoś poczuje się na siłach i będzie chciał z nich skorzystać to polecam.
- osobiście odradzałabym żurawie w kolorze białym. Biel jest dla Japończyków kolorem śmierci i żałoby. Choć obecnie stroje pogrzebowe na wzór zachodni są czarne, to w tradycji japońskiej białe kimono i biel była przypisana kapłanom, żałobnikom i zmarłym - tak jak u nas czerń. Dlatego dobrze jest chorym dawać kolorowe rzeczy.
- nie zrażajcie się, jeśli nigdy tego nie robiliście i na początku nie wychodzi. Po kilku próbach wasze ręce same będą układać właściwy kształt smiley

Życzę powodzenia i mam nadzieję, że nam się uda.
Simi
Super Administrator

Dodane dnia 03-02-2016 19:06
Dziękuję, JupiterJazz, za cenne uwagi :)

ealin, Tobie również dziękuję za sugestię wydarzenia na facebooku, do którego już mogę serdecznie zaprosić :) https://www.facebook.com/events/883186825127225/

I can die, I can live, I can die to set me free...
Live and die, live and live, I can live to set me free...
Okami
Użytkownik

Miejscowość: Małopolska
Data rejestracji: 06.03.14
Dodane dnia 03-02-2016 19:27
Ja jestem chętna! Już się biorę do pracy! Rozgrzewka palców, kawa w dłoń i do roboty! smiley

I belive in the madness called "now"
Time goes flowing, breaking my heart
Wanna live, can't let my heart kill myself
Still, I heven't found what I'm looking for...
PATAfan
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.15
Dodane dnia 03-02-2016 19:29
pytanko, jak już poskładam np. pierwsze 100 żurawi, to JAK je wysłać żeby się nie "zgniotły? xD <3
Okami
Użytkownik

Miejscowość: Małopolska
Data rejestracji: 06.03.14
Dodane dnia 03-02-2016 19:44
PATAfan według mnie w momencie gdy powinniśmy odwinąć skrzydła po prostu tego nie robić i wtedy w żaden sposób, by się nie zniszczyło, tylko wtedy zrzuciłybyśmy ten fragment na Simi.

I belive in the madness called "now"
Wanna live, can't let my heart kill myself
Still, I heven't found what I'm looking for...
PATAfan
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 12.08.15
Dodane dnia 03-02-2016 19:48
Okami już zdążyłam na to wpaść, ale i tak dzięki ^__^
Bela
Użytkownik

Miejscowość: Iława
Data rejestracji: 27.12.11
Dodane dnia 03-02-2016 22:26
Jeżeli o mnie chodzi, to mam dwie lewe ręce co do manualnych rzeczy i nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z origami, ale się postaram o wkład własny z tą akcję metodą prób i błędów.

Rozumiem, że te żurawie chcemy wysłać dalej w formie zdjęciowej? Może zróbmy też zdjęcia siebie w trakcie pracy nad nimi, aby to jakoś ładnie udokumentować, trzymając dodatkowo w ręku kartkę z napisem życzeń szybkiego powrotu do zdrowia dla Paty, czy co w języku polskim, czy angielskim, czy japońskim, nawet w postaci hashtagu. Wydaje mi się to dobrym dodatkiem do głównej postaci tej akcji, a jeżeli rzeczywiście dotrze to do samego Paty, będzie mógł spojrzeć, kto wykonał dla niego coś tak dobrego i daje mu takie wsparcie. Chyba, że macie może inny możliwy pomysł, w jakiej postaci mu to przedstawić?

Ps. Nie widzę zdjęcia z etapami składania żurawia :c

"Time may change your heart, my love for you nevers changes..."
"I will try to live with love, with dreams, and forever... with Tears."
http://www.belatuna.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Pink Evil
Użytkownik

Data rejestracji: 09.11.14
Dodane dnia 03-02-2016 22:52
Dołączam się do akcji, ale bez deklarowania ilości - zrobię najwięcej jak mi się tylko uda.
Papierowe żurawie są leciutkie, więc wydaje mi się, że zapakowane do kartonu nie powinny się pognieść, nawet jeśli tym kartonem by się rzucało. Proponuję jednak wysłać te żurawie do Japonii niezależnie od fotek.
Belerion
Użytkownik

Miejscowość: Jastarnia
Data rejestracji: 04.08.15
Dodane dnia 03-02-2016 23:08
Super akcja! Ja i mama też postaramy się stworzyć parę żurawi, choć ile ich będzie powiedzieć nie jestem w stanie.
Jak tylko znajdziemy wolną chwilę zabieramy się do tego karkołomnego wyczynusmiley
Bela
Użytkownik

Dodane dnia 03-02-2016 23:10
Zależy to wprawdzie też od wielkości i gramatury papieru, ale zakładając, że to będą kartki A4 o standardowej gramaturze x 1000, to mamy 5 kg samych żurawi. Ciężko mi wyobrazić sobie teraz rozmiar kartonu na nie wszystkie, ale faktycznie dobrze by było mu to wysłać. Tylko gdzie doszukać się adresu wysyłki?

JupiterJazz
Użytkownik

Dodane dnia 03-02-2016 23:20
Myślę, że adres jego biura czy adres biura X jest dostępny w necie. Wyślemy im, a oni już będą wiedzieli, co zrobić.

Poprawnie zrobiony żuraw się nie zgniecie. To papier, więc co najwyżej się spłaszczą. Mój brat robił je kiedyś namiętnie na kursie japońskiego i w końcu trafiły na choinkę jako ozdoba. Przeszły wiele, łącznie z kocią paszczą, a po niemal 10 latach są nadal nie do zdarcia. Więc o wysyłkę nie ma się co martwić - nie zniszczą się. Układane warstwowo powinny się zmieścić do zwykłego, dużego pudła.

Btw - jak ktoś nabierze wprawy to można robić mniejsze niż z kartki A4. Po prostu ten format jest najwygodniejszy dla początkujących. Ale wtedy też nie są duże.

Pomysł ze zdjęciami w trakcie pracy bardzo dobry.

To jak? Damy radę machnąć po 100 sztuk na łepek? smiley Origami to wspaniała zabawa i bardzo odpręża.

Cieszę się, że akcja chwyciła! Jesteście niesamowici.
Zróbmy tyle, ile jest w naszej mocy. Dla Paty. Żeby wiedział, że ma zdrowieć w te pędy i przyjeżdżać, bo go kochamy i chcemy go zobaczyć.
Bela
Użytkownik

Dodane dnia 03-02-2016 23:46
Dziękuję za wskazówki, JupiterJazz. Słowo do słowa i nagle wszystko zaczyna nabierać realnego kształtu (również to, że uda mi się złożyć swoje żurawie).

Patrząc na wydarzenie na fb i deklarujących się tutaj, to jest nas w tej chwili więcej niż 22 osoby, czyli nawet wystarczy po około 40 żurawi na głowę. A tak w ogóle dobrze będzie podawać do wiadomości aktualny stan wykonanych żurawi, abyśmy się nie rozpędzili i nie przekroczyli tysiąca.

Zdecydowanie dobrze, że to chwyciło :)

Simi
Super Administrator

Dodane dnia 04-02-2016 01:07
Jeśli chodzi o adres, na który można byłoby wysłać przygotowane przez nas żurawie, to postaram się obadać sprawę, a jak nie to uderzyć gdziekolwiek się da, aby taki adres uzyskać. Osobiście jestem zdecydowanie za wysłaniem żurawi paczką do Paty, w końcu nie po to je robimy, aby zrobić tylko ich zdjęcie i wysłać w takiej formie :) Zdjęcia nas przy pracy oczywiście to świetny pomysł, ale taki bardziej "namacalny" dowód pracy jest zdecydowanie lepiej widziany ^^

Wysyłkę biorę na siebie, tak samo jak jej koszt, także nie musicie się o to martwić.

Osobiście liczę, że chętnych znajdzie się jeszcze nawet więcej :)

Link do zdjęcia poprawiony.

Edytowane przez Simi dnia 04-02-2016 01:10
Soubi
Użytkownik

Data rejestracji: 26.04.15
Dodane dnia 04-02-2016 10:16
Pomysł super, jestem jak najbardziej za smiley
A nawet mam już trochę doświadczenia w tworzeniu tych żurawi (od 10 praktycznie same się robią smiley)
Kiedy je robiłam, rozmawiałam z panem Gosławskim z Japońskich Inspiracji, który mówił, że nie należy im "łamać" skrzydeł, tak jak jest to pokazane w większości instrukcji, ale rozciągać na boki. Czy ktoś z Was trafił może na taką informację?
Starbreaker
Użytkownik

Data rejestracji: 17.05.15
Dodane dnia 04-02-2016 17:10
Tylko się nie rozpędźcie za bardzo, żeby kilkanaście ode mnie też się znalazło. xP Na początku następnego tygodnia powinny być gotowe, jak mi się egzaminy skończą >.< Już wiem jak takie cuda układać, prostsze niż myślałem.

Simi, bardzo miło z Twojej strony, jeśli chodzi o wysyłkę. ^^

I believe in the madness called "Now"
Wanna live
Can't let my heart kill myself
Still I haven't found what I'm looking for...
Matsuhi
Użytkownik

Data rejestracji: 26.11.12
Dodane dnia 04-02-2016 21:27
Strasznie fajny pomysł.
Również chętnie się przyłączę do tej akcji.

'Some asshole told me that if you believe in something you have to be willing to sacrifice everything'

~B.Kinney
Simi
Super Administrator

Dodane dnia 04-02-2016 21:55
Przepraszam, że "łaskawie poinformowałam" i wzięłam na swe barki organizowanie i ogłoszenie na większą skalę tą akcję, co nie spodobało się pomysłodawczyni, jak poinformowała mnie na facebookowym evencie przez inną osobę (szkoda, że nie w wiadomości prywatnej, bądź nie napisała mi wprost, że wolałaby abym się nie wtrącała) i ze swej strony przekazuję wszystkim zainteresowanym, iż od tego momentu wszystkim, co dotyczy tej akcji, zajmuje się JupiterJazz, nie ja. Pytania kierujcie już tylko do niej. Ja się wycofuję, z tym także idzie to, że nie będę ogłaszać tego już jako polski Street Team. Organizacją zajmuje się JupiterJazz, także i do niej należy a opcja.

Wydarzenie i temat tu na forum zostaje, chyba że organizatorka życzy sobie inaczej.

Edytowane przez Simi dnia 04-02-2016 22:03
JupiterJazz
Użytkownik

Dodane dnia 04-02-2016 22:06
Ja nic nie pisałam na evencie żadnym O.o
Chętnie zajmę, nie ma problemu, tylko - co gdzie komu pisałam?

EDIT:

Dobra, ok. Ogarnęłam, o co chodzi. Pisała Kira z Siouxie. Resztę wątków rozwiążemy z Simi na priv żeby nie spamować w tym temacie.

Co jest ważne w tym temacie?
PATA.
Pata jest najważniejszy i proszę, nie zrażajcie się jakimiś drobnymi turbulencjami po drodze. Nie możemy zrobić wiele, ale możemy zrobić coś - pokazać Pacie, że nawet na końcu świata, gdzieś w Środkowej Europie są ludziki, które się o niego martwią, które kibicują z całych sił i które strasznie, strasznie chcą go zobaczyć maltretującego gitarę na stadionie Wembley. W tym celu będziemy się pastwić nad kolorowym papierem, aż poskładamy z tych papierów tysiąc ptaków, a każdy ptak to będzie jedna ciepła myśl o brodatym gitarzyście w kosmicznie dziwnych spodniach.

Siouxie przygotowała taki fajny gadżet, dzięki któremu możemy opanować liczbowo nasz klucz żurawi. Prosta tabelka, którą może edytować każdy z nas.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xAMrZlcqpZ_g4c9KifBzM4Y_Syl5HnAeshwJnu1uDD0/edit#gid=1386834576

Myślę, że to świetne urządzenie, dzięki któremu możemy monitorować ile mamy i ile jeszcze potrzeba.

Poniżej jeszcze jeden świetny tutorial, z którego i ja korzystam. Może będzie pomocny.
TUTORIAL 2

Póki co mam jednego żurawia. Jest żółty, obleśny i wygląda jak dźwig. Znajdzie się na samym dnie pudełka. smiley
Edytowane przez JupiterJazz dnia 04-02-2016 22:50
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
TYLKO U NAS!
BIOGRAFIA
YOSHIKIEGO

(po polsku)

X NO SEI TO SHI:
ŻYCIE I ŚMIERĆ X

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)

BRACIA:
WSPOMNIENIA O HIDE
(fragmenty po polsku)

SUGIZO:
CZŁOWIEK ZAKOCHANY
W MUZYCE. PÓŁ ŻYCIA
ZAWIROWAŃ

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)

PRANIE MÓZGU: POWRÓT PO
12 LATACH PIEKŁA

(po polsku)

~~*~~*~~

BLOOD RED DRAGON
(komiks po polsku,
w trakcie tłumaczenia)
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 160
Najnowszy Użytkownik: RichardLok
Ostatnio online
Belerion12:16:42
RichardLok12:44:25
Bela14:34:56
StefanBatory20:56:18